Częste biegunki, ból brzucha przy dotyku, flegma a gardle i codzienne wzdęcia

Witam, mam takie nietypowe objawy i szczerze powiem lekarze narazie nic nie stwierdzili. Objawy trwają już od 1,5 roku i są to: częste biegunki, ból brzucha przy dotyku, flegma w gardle, codzienne wzdęcia. Badanie jakie miałam wykonywane to: gastroskopia (która wykazała candide i jelito drażliwe) badanie plociny ( wykazało gronkowca). Przeszłam na dietę i po 4 miesiącach, po zrobieniu wymazu z gardła wszystko było w normie. Teraz zamierzam zrobić badanie kału we własnym zakresie. Tylko jakie?!

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby wykonać posiew kału w kierunku pasożytów oraz ponownie grzybów. Wspomniane wyżej objawy mogą być wynikiem jelita drażliwego.