Częste biegunki, krew w stolcu i gorączka a grypa jelitowa

Witam, od zeszłej soboty miewam częste biegunki do 3 razy dziennie, miewam również znikome ilości krwi w stolcu. Dwa dni temu miałem gorączkę, ale przeszła po jednej nocy, podejrzewam grypę jelitową, ale czy może trwać tak długo ? Jestem bardzo dużym mężczyzną i dopiero od dwóch dni czuję się troszkę słabszy. Nie mam wymiotów. Piję bardzo dużo wody, nie mam apetytu. Biorę tabletki na zakażenia bakteryjne. czy moje podejrzenia są słuszne ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Z pewnością Pana podejrzenia i działania mogą okazać się słuszne, jednak w przypadku gdyby objawy nadal się utrzymywały warto wykonać kolonoskopię oraz skonsultować się z gastrologiem.