Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 8 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Częste biegunki nasilające się po wyjściu z domu

Witam. Wcześniej pisałam na Waszym forum odnośnie problemu z częstymi biegunkami, gdzie po badaniach jamy brzusznej, kału i krwi okazuje się, że jestem zdrowa. Dostałam odpowiedź by wybrać się do psychologa, bądź by porozmawiać z psychoterapeutą. Oczywiście od razu zadzwoniłam w odpowiednie miejsce i każą mi czekać na wizytę 2 miesiące. A objawy się nasilają, nie mogę nawet w spokoju wybrać się do sklepu, czy dojechać do pracy. Czy są jakieś naturalne sposoby, by walczyć z tego typu objawami?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Witam, Problem o którym napisałaś może wskazywać na nerwicę wegetatywną, która charakteryzuje się problemami z fizjologią, brakiem kontroli nad ciałem, odczuwaniem napięcia, rozdrażnieniem czy lękiem. Dobrze, że zdecydowałaś się pójść do psychologa/psychoterapeuty, który pomoże znaleźć źródło Twoich stresów. Póki co zastanów się czego się boisz i co Cię stresuje po wyjściu z domu. Przeanalizuj w jakich sytuacjach objawy się nasilają. Z czego to może wynikać? Uświadomienie sobie przyczyn może pomóc. Objawy mogą się również nasilać z czasem, ponieważ stresujesz się tą sytuacją i boisz się o to co się wydarzy. Staraj się koncentrować uwagę na czymś innym, np. słuchaj muzyki, jakiegoś interesującego wykładu, licz osoby które mijasz na ulicy. Rób cokolwiek, aby odwrócić swoją uwagę. Pozdrawiam!

0
Mgr Ewa Wójcik Psycholog, Gdynia
41 poziom zaufania

Witam, rozumiem ze tarczyce ma Pani zdrowa i zrobiła Pani badanie jelit oraz byc moze gastroskopie. Przydalaby sie wizyta u gastrologa enterologa. Zanim postawi sie diagnze drazliwe jelito nalezy zbadac i wykluczyc inne choroby, np. ceiakia. inne nietolerancje pokarmowe..

Jesli jest juz Pani przebadana i nic nie ma z punktu medycznego, to moze to by drazliwe jelito. Wtedy trzeba sie wybrac po leki do psychiatry i zapisac na terapie albo prywatnie albo na NFZ. Na koniec dodam, ze w Polsce mamy dziwny wysyp choroby drazliwego jelita i brak diagoz innych chorob przewodu pokarmowego. Prosze nie odpuszczac lekarzom! Pozdrawiam. Zycze powodzenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety