Częste biegunki u 25-latki

Dobry wieczór. Mam ostatnio dosyć często problemy z biegunka. Nawet 5 razy w miesiacu. Przy każdej biorę stoperan. Dietę mam zupełnie normalna, są owoce, warzywa, mięso gotowane (rzadko kiedy smażone, jeżeli musze to piekę w piekarniku bez tłuszczu) chleb ciemny, oczywiście codziennie ciepły posiłek. Nie mam pojęcia co mi może dolegac.

Przyczyny tego typu biegunek mogą być różne - od spowodowanych dietą, nieświeżym jedzeniem (np. w pracy lub źle przechowywanym w domu) aż po różne jednostki chorobowe. Najlepiej jest przez 3-4 tygodnie prowadzić dzienniczek gdzie będzie Pani zapisywać dokładnie co Pani zjadła (wraz ze źródłem tej żywności, czasem przygotowania) oraz jak się Pani czuła w danym dniu. Wraz z takimi materiałami dobrze się zgłosić do dietetyka lub gastrologa którzy pomogą w określeniu przyczyny Pani problemów i doradzą najlepsze środki zaradcze.