Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 4 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Częste bóle brzucha a wynik badania moczu u 33-latka

Niepokoją mnie moje wyniki badania moczu-przezroczystość-klarowny,kolor-żółty,ciężar wł.1,029,pH-5,0,białko-ślad,urobilinogen-<2,0,leukocyty-15-20,erytrocyty świeże-3-5,bakterie pojedyncze,pasma śluzu-dość liczne,nabłonki płaskie-pojedyncze.Mam 33 lata,jestem mężczyzną i mam sporą nadwagę.Dość często miewam bóle brzucha.Nie wiem czy ma to coś wspólnego z wynikami moczu.
MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Tomasz Budlewski Stażysta/Rezydent, Łódź
79 poziom zaufania

A czy próbka została prawidłowo pobrana? Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu lekarskim będzie można coś więcej powiedzieć odnoście bóli brzucha i ewentualnej infekcji dróg moczowych.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety