Częste bóle brzucha i luźne stolce u sześcioletniej córki

Witam.Moja sześcioletnia córka skarży się na częste bóle brzucha w nocy.Zwykle jest tak że najpierw boli ją brzuch a potem oddaje bardzo luźny wodnisty stolec.Lekarz rodzinny dał nam tabletki na odrobaczenie ,bóle brzucha w nocy zdarzają się rzadziej ale robi bardzo luźne stolce na przemian z normalnymi.Miała robione badania krwi wszystko jest ok usg jamy brzusznej też dobrze nie wiem co mam dalej robić lekarz rodzinny twierdzi że nie ma się czym przejmować. Proszę o poradę

Proszę się zastanowić i porozmawiać z córką, czy w jej zyciu nie występują sytuacje stresujące (w domu, przedszkolu, szkole itp.). Bóle brzucha i luźne stolce są bowiem częstym objawem reakcji organizmu na stres. Być moze w życiu córki nastąpiły jakieś zmiany, z którymi sobie nie potrafi poradzić, a jej młody organizm w taki właśnie sposób manifestuje te trudności. Skoro lekarz rodzinny nie widzi wskazań do leczenia farmakologicznego i nie widzi, aby był to problem natury stricte somatycznej, być może warto się udać do psychologa rodzinnego, który pomógłby poradzić sobie dziecku z trudnościami (np. nowymi obowiązkami szkolnymi, wymaganiami, dostosowaniu się do nowej grupy rówieśniczej itp.). Pozdrawiam.