Częste bóle brzucha i refluks żołądkowo-przełykowy

witam 2 lata temu zaczely sie u mnie czeste brzucha. Wykonalam gastroskopie (refluks żoł-przeł) odczuwam dziwne pompowanie jelit odczuwane w roznych miejscach ,glosne burczenie,przelewanie bole z prawej str brzucha obok pępka lekarz stwierdził Crohna po morf(lekka anemia) ale nie mialam zadnych innych badan potwierdzajacych. Boje sie ze to moze byc rak jelita grubego,chcialam zrobic kolonoskopie ale moj gastrolog stwierdzil ze to nic nie da. Od dziecka mialam zaparcia i jestem bardzo nerwowa

Proszę spełniać zalecenia gastroenterologa. Skoro wysnuwane jest podejrzenie choroby Leśniowskiego-Crohna warto byłoby rozważyć rzeczywiście wykonanie kolonoskopii. Oczywiście modyfikacja leczenia byłaby wskazana skoro dolegliwości utrzymują się. O wszystkim powinien decydować gastroenterolog prowadzący.