Częste bóle brzucha u 11-latka

Dziendobry.Mam problem.Syn ma 11 lat i boli go brzuch.Ma apetyt.Dobrze je.Pobolewa go czesto,w ciagu dnia nawet di czterech pieciu razy.Stolce oddaje trzy razy w tygodniu.Innych objawów niema.Nieraz pobolewa go glowa.

Czy w życiu dziecka nie zachodzą ostatnio jakieś zmiany/ nie przeżywa on stresów czy trudności? Bóle brzucha i głowy mogą bowiem świadczyć raczej o psychosomatycznej reakcji na jakieś doświadczenia, niżeli na jakieś trudności natury fizjologicznej. Polecam porozmawiać z dzieckiem czy nie przeżywa ono jakichś trudnosci. Być może przyda się konsultacja z psychologiem dziecięcym. Pozdrawiam.