Częste bóle gardła i suchy kaszel

Witam !! Często mam bol gardła a zaraz po nim suchy kaszel ! Czego unikać i czym sie leczyc zeby bol gardła nie powracał zbyt często a po nim uporczywy kaszel ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, sugerowałbym kontakt z lekarzem rodzinnym, gdyż nie można bez badania lekarskiego ocenić przyczyny kaszlu i bólu gardła. Konieczne może się okazać włączenie antybiotyku lub wykonanie badań dodatkowych (badania krwi, posiew).