Częste bóle głowy a wynik rezonansu magnetycznego u dziecka

Syn urodził się mając małe ciemiączko -0,5 cm - i od tego zaczęły się nasze wizyty u neurologa. Później w wieku 7-8 lat miewał częste bóle głowy a w zeszłym roku pojawiła się inna dolegliwość-nagle wszystko dla niego jest bardzo głośne(nawet przejeżdżający samochód za zamkniętym oknem).C Wynik rezonansu głowy-boczenie oraz ku przodwi od rogu czołowego komory bocznej prawej widoczny drobny obszar o intensywności sygnału płynu wielkości ok 4x2 mm.Co to oznacza?Wizytę u neurologa mamy za jakiś czas

Na podstawie całości obrazu klinicznego oraz wyniku badania NMR głowy z obecnością niewielkiej przestrzeni płynowej ( może to być zupełnie nieistotna zmiana nie dająca
żadnych konsekwencji)można zachować spokój do czasu wizyty.
Przeczulica na dźwięki jest objawem ,który stanowi najczęściej element napadowego bólu głowy typowego dla migreny.
Natomiast podają ją również osoby o dużej wrażliwości.
Nie znając całości wywiadu- a wizyty u neurologa z powodu dużego ciemiączka w okresie niemowlęcym nie mają tu żadnego związku- nie badając do tego pacjenta trudno jednoznacznie określić problem dziecka.
Całość przeanalizuje lekarz prowadzący.
Pozdrawiam ciepło