Częste bóle głowy, bóle w klatce piersiowej

Witam, mam na imię Piotrek, mam 19 lat. Od pewnego czasu odczuwam ból w klatce piersiowej, jakby ucisk, serce mnie boli przy większym wysiłku, ciśnienie mam 180/100, cały czas wysokie, bóle głowy uporczywe, bóle jakby jelit i charakterystyczne drżenie brzucha, nie mogę się nad niczym skupić, nawet przy zbliżeniu z kobietą nie mogę dojść do pełnego wzwodu, caly czas odczuwam zmęczenie. Byłem u lekarza rodzinnego, to przepisał mi leki przeciwbólowe i, jak stwierdził, mogę mieć astmę albo uczulenie na kurz, i nie wiem, co robić dalej, bo biorę to, a nie ma żadnej poprawy, a nawet coraz gorzej się czuję. Przed rokiem miałem silne bóle głowy, ale tomografia komputerowa nic nie wykazała, a bóle same ustały po jakimś czasie. Prosiłbym o radę, bo już nie wiem, co mam robić. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Proszę Pana,

bóle w klatce piersiowej o charakterze ucisku, pojawiające się przy wysiłku niepokoją, gdyż mogą być pochodzenia sercowego. Z drugiej strony biorąc pod uwagę Pana młody wiek, ryzyko chorób sercowo-naczyniowych nie jest duże. Ma Pan zdecydowanie za wysokie wartości ciśnienia tętniczego! Mogą one powodować opisywane bóle, zwłaszcza bóle głowy. Zmęczenie, drżenie, trudności z koncentracją wymagają wykluczenia chorób tarczycy (nadczynności), anemii. Wymaga więc Pan niezwłocznej wizyty u lekarza najpierw rodzinnego, następnie, jeśli będzie taka potrzeba, u kardiologa. Konieczne jest wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych, ekg i ustalenie przyczyny dolegliwości.

Pozdrawiam