Częste bóle głowy i karku oraz wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa szyjnego

witam, zmagam się częstym bólem głowy i karku, zrobiłem MRI kreg. szyjnego - Zniesiona lordoza szyjna. Wysokość trzonów kręgowych szyjnych prawidłowa. Umiarkowana dehydratacja i nieznaczne obniżenie wysokości krążka C5/C6. Szerokopodstawna, obustronna wypuklina krążka C5/C6 uciska nieznacznie worek oponowy. Poza tym nie stwierdza się cech dyskopatii szyjnej oraz ucisku krążków na worek oponowy i korzenie nerwowe. Rdzeń szyjny bez zmian ogniskowych. ból najczęściej pojawia sie oko potylic

Witam serdecznie,

Wynik badania MRI świadczy o początku choroby krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Ucisk jest nieznaczny lecz może dawać dolegliwości bólowe opisane przez Pana.
Zalecana jest u Pana konsultacja z lekarzem neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.