Częste bóle głowy i nieskuteczne leki przeciwbólowe

Witam, mam pewien problem od kilku lat odczuwam częste bóle głowy, popularne leki, czasem nie są w stanie mi pomóc. Miałam robione badania typu EEG, tomografie komputerową głowy i rezonans, ze względu na padaczkę i żadnych niepokojących zmian tam nie ma. Czym może być powodowany ból w okolicy skroni? Z góry dziękuje i pozdrawiam.

W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu, lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, objawy towarzyszące, częstotliwość itd itd...
Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie ( a nie tylko popularne leki przeciwbólowe).
W zależności od problemu lekarz może zlecić wykonanie badań dodatkowych. Czasami niezbędna jest diagnostyka neuroobrazowa (TK, MRI), która pozwala wykluczyć organiczne przyczyny bólów głowy, np. guz mózgu tętniak.
Podstawowym celem leczenia jest przerwanie ataku bólu głowy. W przypadku częstych, silnych i opornych na leczenie ataków konieczne jest leczenie profilaktyczne.