Częste bóle głowy, kłopoty z nabraniem powietrza oraz schodząca okresowo skórka z palców u 12-letniego chłopca. Co to może być i jak z tym sobie poradzić?

U mojego 12-letniego syna występuje często ból głowy w okolicach oczu i skroni, czasem pojawia się nawet co drugi dzień, pojawia się też przy zmianie pogody. Twarz jest wówczas blada. Kolejnym niepokojącym problemem jest oddech, tzn. dziecko chwilami nie może nabrać powietrza. Wtedy zaczyna mocno ziewać kilka razy, aż się uda. W gardle ma uczucie jakby coś tam siedziało. Ostatni problem to skórka na palcac,h tzn. okresowo schodzi skórka z palców u rąk, zazwyczaj jest to w przejściowych okresach między porami roku. Dziecko jest bardzo ambitne, uprawiające sport, bardzo żywiołowe. Bardzo proszę o poradę, co to jest, do kogo powinnam się z tym udać?

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Trudno na podstawie Pani opisu, bez osobistego zbadania pacjenta, postawić rozpoznanie. Należy wykonać szereg badań laboratoryjnych i w razie potrzeby obrazowych. Być może duszność u syna, jest spowodowana schorzeniem układu krwionośnego bądź przyczyna może być endokrynologiczna. Bardzo proszę udać się z dzieckiem do lekarza pediatry - on na podstawie badania pacjenta, skieruje Panią do właściwego specjalisty.