Częste bóle głowy wywołane zwyrodnieniem w obrębie kręgosłupa szyjnego

Witam! Od bardzo dawna mam częste bóle głowy wywołane zwyrodnieniem w obrębie kręgosłupa szyjnego. Dodatkowo cierpię na nerwicę, przez którą mam często napięte mięśnie i to też wzmaga ból odcinka szyjnego kręgosłupa i szyi. Żeby tego jeszcze było mało, moje ciśnienie krwi wynosi średnio 90/60. W sobotę jednak silnemu bólowi głowy towarzyszyły po raz pierwszy wymioty i to właśnie one mnie głównie zaniepokoiły. Dodam, że na ból głowy wzięłam Efferalgan Codeine (na pusty żołądek) i po chwili pojawiły się właśnie wymioty (wcześniej nie miałam po tym leku takich objawów, choć czasem mnie mdliło). Po ok. 4 godzinach głowa przestała boleć, ale szyja, górna część kręgosłupa oraz mięśnie pleców nadal bolą. Dzień przed tym bólem spędziłam 8 godzin w pracy przy komputerze w przeciągu i już wtedy zaczął się ból kręgosłupa. Proszę doradzić, czy mam powody martwić się tymi wymiotami, czy może to wszystko wynikać z kręgosłupa. Dodam jeszcze, że 5 lat temu miałam robiony rezonans magnetyczny głowy - nic wtedy nie stwierdzono - jednak to było już dość dawno. Dziękuję za pomoc. A

Witam! Jeśli był to tylko jeden epizod wymiotów po przyjęciu leku, najprawdopodobniej był wywołany podrażnieniem błony śluzowej żołądka. Jeśli natomiast wymioty utrzymują się nadal wskazany jest kontakt z lekarzem. Pozdrawiam