Częste bóle oczu, łzawienie - co to jest?

Witam serdecznie! Jaskrę zdiagnozowano u mnie już dość dawno, bo w 1998 roku, w zasadzie mam ciśnienie unormowane. Mam jednak pytanie: które badanie ciśnienia jest bardziej miarodajne - tradycyjne czy też komputerowe? W tym drugim w moim przypadku jest problem, ponieważ nie widzę jednym okiem tego światełka w komputerze (praktycznie widzę tylko jednym okiem). Jakby tego było mało, to mam ciągły ból oczu, pieczenie, swędzenie, wrażenie, że coś tkwi w oku; no i to okropne łzawienie. Zawsze rano mam sklejone powieki, zapisano mi wprawdzie krople z antybiotykiem, ale nic to nie pomogło. Co mam zrobić, żeby sobie pomóc? Do okulisty przecież poza wyznaczonym terminem nie można się dostać. Przy komputerze pracuję najwyżej dwie godziny dziennie, dłużej nie mogę ze względu na ból oczu. Bardzo proszę o pomoc.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Za najbardziej dokładną i dostępną metodę pomiaru ciśnienia uważana jest metoda aplanacyjna Goldmana. Pomiaru dokonuje się w trakcie badania przy lampie szczelinowej, a nie na leżąco. Jeszcze dokładniejszą, ale mniej popularną jest tonometria Pascala. Tonometry komputerowe typu air-puff (podmuch powietrza) powinny być stosowane w zasadzie do badań przesiewowych.

Objawy, które Pani zgłasza wynikają nie z jaskry, choć mogą mieć związek ze stosowanymi na stałe kroplami, lecz z zespołu suchego oka. Powinna Pani na stałe dodatkowo zacząć stosować krople nawilżające bez konserwantów (w aptece bez recepty), nawet 3-4 razy dziennie po kropli. Oczywiście pomiędzy kroplami na jaskrę a każdymi innymi należy zachować przynajmniej 5-minutową przerwę.

Pozdrawiam