Częste bóle w klatce

Mój mąż ma 29 lat. Ma częste bóle w klatce piersiowej i dretwienie lewej reki. Kiedy śpi to często budzi się w nocy i nie może złapać oddechu.

Witam serdecznie,
Dolegliwości bólowe w klatce piersiowej mogą być spowodowane wieloma przyczynami. Zawsze należy w takim przypadku wykluczyć schorzenia ze strony układu sercowo-naczyniowego oraz oddechowego. Dlatego w pierwszej kolejności należy wykonać podstawowe badania z krwi, EKG oraz rtg klatki piersiowej.
Drętwienie kończyn górnych jest jednym z objawów schorzeń odcinka szyjnego kręgosłupa. Aby to wyjaśnić należy wykonać rtg tego odcinka kręgosłupa.
Pacjent powinien zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Pozwoli to na zebranie dokładnego wywiadu oraz wykonanie badania lekarskiego. Wówczas lekarz zadecyduje jaki ebadania należy wykonać.
Pozdrawiam