Częste chodzenie do toalety i ciągła biegunka

Witam mam na imie Mateusz mam29 lat.Od kilku lat chodze do toalety od 5 do nawet 8 razy dzienie i cały czas mam biegunke,a teraz z krwia.Co mam dalej robic?czy to rak jelita grubego?

Na podstawie tych objawów nie można postawić diagnozy. Można tylko powiedzieć, że wyglądają one niepokojąco i powinny skłonić Pana do wizyty u gastroenterologa i kolonoskopii. Objawy takie mogą występować w różnych schorzeniach jelit: zapaleniach nieswoistych, zapaleniach wywołanych przez infekcje bakteryjne czy pasożytnicze, oczywiście także w nowotworach.