Częste i nagłe utraty przytomności

Witam Mam 28 lat od 6 lat miewam nagłe utraty przytomności z częstotliwością średnio co pół roku ( ale nie częściej ) ale miałem też 13 miesięczną przerwę miedzy nimi. Każdy atak poprzedza około 10 sekundowe zawroty głowy. Czuje, że stracę przytomność ale nie mogę nic z tym zrobić. Atakom nie towarzyszą drgawki, skurcze mięśni ani mimowolne oddawanie moczu. Okoliczności każdego z omdleń są różne : w czasie jazdy tramwajem, podczas pracy przy komputerze jedyna rzeczą jakie je łączy, że poza jednym przypadkiem wszystkie był w czasie czytania czegoś lub chwile po nim. Od dzieciństwa mam zawroty głowy przy czytaniu w czasie podróży ( tramwaj, bus, samochód jako pasażer) ale nigdy nie traciłem przytomności. Z zawodu jestem kosztorysantem i spędzam po 10-12 godz. dziennie przed komputerem. Pale papierosy czasami marihuanę bardzo rzadko piję alkohol. Oczywiście byłem u lekarza niejednokrotnie. Przeszedłem 4 razy badanie EEG ( raz kilka godzin po ataku ), tomografię komputerową( podobno b. nowoczesnym tomografem 64 rzędowym), z powodu metalowej kości nie mogę zostać przebadany rezonansem magnetycznym, oprócz tego EKG serca i badanie zwężeń szyjnych. byłem też na tygodniowej obserwacji. Żadne z badań nie wykazało niczego konkretnego wszystko jest w porządku wg. norm. Lekarz ( starszej daty )na podstawie wywiadu stwierdził, że to EPI. Wiem, że nie jestem lekarzem ale na podstawie mnóstwa przeczytanej literatury bardzo sceptycznie podchodzę do tej diagnozy. Jestem umysłem ścisłym i muszę mieć jakiś dowód a badania nic nie wykazują . Proszę o pomoc. Jakie badania jeszcze powinien przejść? Padaczka wydaję się być czymś strasznym ciężko mi uwierzyć, że mogę ją mieć. Człowiek jak najbardziej oddala od siebie taką możliwość ale życie jest najważniejsze i jak będzie trzeba pogodzę się z chorobą.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Pana dotychczasową historię choroby powinien przeanalizować neurolog. Poza dokładnym wywiadem i badaniem przedmiotowym powinien mieć wgląd w wyniki wykonanych dotąd badań. Na podstawie uzyskanych informacji powinien wysunąć prawdopdodobną diagnozę bądź wykluczyć niektóre przyczyny, a w razie potrzeby skierować na dalsze badania i/lub konsultacje.
Pozdrawiam