Częste infekcje a odchudzanie po ciąży

Witam. Mam 23 lata, 166cm i wagę 104 kg. W 1ciąży przytyłam 25kg przy 2ej ciąży 9kg. często choruje.Jestem u lekarza co 3-4 tygodnie i wychodzę z lista leków i antybiotykiem. mam nadciśnieniem tetnicze i skłonność do wyższego poziomu cukru we krwii. Obecnie wyniki są w gornych granicach normy. Jest mi ciężko się poruszać a po każdym posiłku zalewam sie potem.wypadają mi wlosy kępkami. We wrześniu biorę ślub chciałabym to tego momentu schudnąć, zacząć czuć się lepiej .Proszę o jakieś porady.

Witam, powinna Pani skonsultować się z dietetykiem w celu ułożenia zbilansowanej diety redukującej masę ciała, uwzgledniającej nadciśnienie tętnicze i podwyższoną glikemię. Nie pisze Pani o swojej aktywności fizycznej ani zwyczajach żywieniowych, zatem taka internetowa porada jest bardzo ograniczona. Proszę pamiętać aby nie stosować żadnych diet "wynalazków".Prawidłowo skomponowana dieta redukująca masę ciala powinna pokrywać zapotrzebowanie na skladniki odżywcze i witaminy, być urozmaicona i w pełni dostosowana do indywidualnych potrzeb organizmu.