Częste infekcje górnych dróg oddechowych u dziecka po przebytym zapaleniu płuc po narodzinach

Moja wnuczka 2 lata temu przyszła na świat z zapaleniem płuc. Bardzo często, można rzec na okrągło ma infekcje górnych dróg oddechowych co się wiąże od razu z antybiotykiem. Lekarz pediatra jako przyczynę tak częstych infekcji podał owe przebyte zapalenie.Czy to jest możliwe? Otrzymuje też leki na uodpornienie. Co robić dalej? Dziękuje za odpowiedź.Babcia.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest to możliwe. Dodatkowym czynnikiem sprawczym jest osłabienie odporności.