Częste infekcje i leczenie alergii

Mój 16-letni syn zaczął chorować na przełomie marca i kwietnia. Chorował praktycznie przez cały czas (angina, grypa żołądkowa, zapalenie pęcherza, zapalenie ucha, zapalenie spojówek). Przerwa między jedną, a drugą chorobą trwała czasami tylko kilka godzin. Przy tym strasznie się pocił bez gorączki. W maju choroby ustąpiły, ale zaczęła się alergia. Jesteśmy pod opieką alergologa. Leczenie nie przynosi efektów (Clatra, Salmex,) Proszę o radę jak wzmocnić układ odpornościowy i walczyć z alergią.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje ponownie udać się do lekarza immunologa klinicznego. po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.

Ewidentnie coś bardzo osłabiło układ immunologiczny Pani syna. Wiele czynników przyczynia się do spadku odporności: przemęczeni, stres, złe odżywianie. Często też pierwsze podanie antybiotyku tak zaburza florę jelitową, że odporność spada a w błonie śluzowej jelit rozwija się stan zapalny. Ta sytuacja jest wyjściową przyczyną do rozwoju alergii! .To co Pani opisuje, świadczy o tym, że proces zapalny dotyczy całego organizmu. Proponuję w takiej sytuacji wykonać szczegółową diagnostykę stanu zapalnego jelit oraz niedoborów żywieniowych, które wpływają bezpośrednio na odporność. Jedno jest pewne, że każdy kolejny antybiotyk pogarsza tylko sytuację. Jeśli chciałaby Pani skorzystać z możliwości konsultacji to zapraszam na wizytę. W razie potrzeby mogę również udzielić wstępnych informacji telefonicznie: 601 614 514