Częste krwotoki z nosa u 19-latka

Witam.Mam 19 lat i od dzieciństwa walczę z krwotokami z nosa.Dzisiaj w nocy po 15 minutach kapania w końcu udało mi się dojść od zlewu do lustra.Wtedy zobaczyłem,że w moim nosie jest "wężyk" gęstej ,czarno czerwonej krwi.Było to w stanie mocno skupionym jak na krew i miało kształt dżdżownicy.Po wyjęciu tego,krwotok niemalże całkowicie ustąpił.Co to jest i czy powinienem się tym martwić ? Załączam zdjęcia: http://zapodaj.net/26281c79085fd.jpg.html http://zapodaj.net/f38cd0b3bd577.jpg.html

Witam
Ze zdjęć i opisu wynika, że może to być skrzep krwi, który powstał w wyniku krwawienia i jest stanem związanym z procesem krzepnięcia. Przy takim problemie trzeba skonsultować się z laryngologiem w celu zbadania górnych dróg oddechowych i wykluczenia zmian patologicznych w obrębie noso-gardzieli i zatok, ponieważ zatoki również uchodzą do nosa. Być może w wyniku czestych infekji i alergii błona śluzowa jest osłabiona i powstają krwawienia, lub naczynka są o małej wytrzymałości , należy również wykluczyć zaburzenia krzepnięcia i krwawienia i podwyższone ciśnienie krwi.