Częste krwotoki z nosa u 33-latka

Często z nosa leci mi krew,czy to oznaka jakiejś dolegliwośći?

Witam. Częste krwawienia z nosa mogą być objawem między innymi podwyższonego ciśnienia tętniczego krwi lub zaburzeń jej krzepnięcia. Sugeruje wykonać pomiar ciśnienia oraz morfologie krwi.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Krwawienie z nosa często jest także objawem ogólnego przemęczenia, na które wpływa stres i niedobory snu. Powinien Pan zgłosić się do lekarza rodzinnego celem kontroli ogólnego stanu zdrowia. Wskazane jest wykonanie morfologii krwi z rozmazem.