Częste miesiączkowanie - co jest przyczyną?

Mam już drugi raz w tym miesiącu miesiączkę. Do tego dochodzą: zmęczenie, zawroty głowy i bóle pleców. Kilka razy miałam skurcze w dolnym podbrzuszu.

Witam serdecznie,
częste miesiączki mogą być spowodowane m.in. zaburzeniami hormonalnymi lub zapaleniem przydatków. Jeżeli częstym miesiączkom towarzyszą bóle podbrzusza, to prawdopodobnie przyczyną jest stan zapalny dróg rodnych. W takiej sytuacji stosuje się leczenie antybiotykami. Powinna Pani udać się na wizytę do ginekologa, który postawi właściwe rozpoznanie i zaleci odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam