Częste myślenie o śmierci i brak radości z życia

Witam, czy tanatofobia może objawiać się w niewielkim stopniu?Zawsze byłem zbyt sentymentalny, ostatnio dość często myśle o śmierci, o tym co po niej, nie czuje lęku ale takie myśli odbierają mi radość, plany i marzenia zniknęły, śpię dobrze,. Zdaje sobie sprawę że nie mam na to wpływu , spotykałem się ze śmiercią ale nigdy myśli na ten temat nie zaprzątały mi głowy. Czy stres mógł mieć wpływ na mój obecny problem?Co robić? Jak z tym walczyć i odzyskać dawny luz i radość z życia? Pozdrawiam

Jeśli stan obniżenia motywacji, anhedonii i apatii będzie się utrzymywał- warto porozmawiać z psychologiem. W razie potrzeby zdiagnozuje i pomoże odzyskać siły witalne oraz radość życia.

Myślenie o śmierci może być bardzo destrukcyjne. Z drugiej strony pozwala zastanowić się czy jest się na nią gotowym i czy nie będzie żalu po niej (nie jestem gotowy, jeszcze coś chciałbym osiągnąć).
Nawet jednokrotna styczność ze śmiercią potrafi pozostawić w psychice ludzkiej trudne do zmazania ślady.
Najlepszym sposobem walki będzie psychoterapia.
Pozdrawiam.