Częste napady gniewu, złości i agresji

Witam. Mam 21 lat od pol roku mieszkam z chlopakiem. Moj problem polga na tym ze miewam czeste napady gniewu zlosci i agresji. Czesto zartujac z chlapakiem w pewnym momencir trace kontrole i zart zamieniam w zlosc i zaczynam go wyzywac, przeklinac a czas3m nawet bic. Jestem wredna. Nie miewam tego codziennie ale jak juz zaczne m8ec zlosc w sobie nie panuje nad soba. A gdy przechodzi mam pozniej czesto glupiee mysli, placze kiedys chcialam sobie cos zrobic. Nie wiem co robic.

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego, prywatnie.

Witam serdecznie,

Pisze Pani o dużej chwiejności emocjonalnej, trudnościach w kontrolowaniu złości, chęci zrobienia sobie krzywdy, wysokim poziomie myśli krytycznych w stosunku do siebie. To są problemy, które warto rozwiązywać na terapii. Warto rozważyć terapię schematów lub poznawczo-behawioralną.
Warto też zajrzeć tutaj: być może tutaj zrozumie Pani lepiej źródło swoich problemów:
https://portal.abczdrowie.pl/borderline
Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska