Częste napady paraliżu sennego

Witam. Mam 18 lat. Moim problemem jest często odbywający się tzw. paraliż senny, który powtarza się dość często w nocy. Ostatni paraliż którego doświadczyłam wczoraj objawił się 'drganiem' mojego ciała przez krótki czas. Czy mogę być na coś chora? Powinnam z tym iść do lekarza? Chciałam jeszcze dodać, że w dzień dużo śpię bo czuje się zmęczona.

Duża ilość snu w dzień zwykle powoduje spłycenie snu nocnego, a to może sprzyjać występowaniu objawów paraliżu przysennego. Tyle teoria, natomiast w praktyce warto zweryfikować te objawy u specjalisty9Psychiatra lub neurolog, z doświadczeniem w zakresie medycyny snu); trudno powiedzieć co Pani rozumie pod pojęciem "paraliżu przysennego", co oznacza "drganie ciała", a także jaka jest przyczyna zmęczenia zmuszające do snu w dzień. Wyjaśnienie tych i innych wątpliwości wymaga wizyty u lekarza, do czego Panią zachęcam.