Częste oddawanie ciemnopomarańczowego moczu

witam mam pytanie od kilku dni chodze czesciej do ubikacji od kilku dni zauwazylam ze moj mocz jest ciemnopomaranczowy zachdzacy na braz dodam ze kilka dni temu mialam bolesci podbrzusza i brzucha biegunke a potem zatwardzenie a w kal byl miejscowo zaczewieniony boje sie ze to ciaza bo wspolzyje z mezem prawie ze dziennie lub cos bardziej powaznego czekam na odpowiedz?

Wiesław Mahaczek Urologia

Witam
proszę zrobic badanie ogólne moczu i posiew oraz USG jamy brzusznej z wypełnionym pęcherzem, test ciążowy i udac się do urologa
pzdrawiam

Witam, kolor moczu zależy m.in. od jego ciężaru właściwego. Jeśli jest bardziej zagęszczony to przybiera barwę bardziej ciemną - w kierunku piwa, jeśli jest rozrzedzony to staje się wodojasny, prawie przezroczysty. Możliwe, że w czasie biegunki odwodniła się Pani, mocz się zagęścił i stąd taki kolor. Jednakże są to tylko rozważania teoretyczne - należy zrobić badanie ogólne moczu, z sprawa się wyjaśni. Jeśli współczesna kobieta podejrzewa, że jest w ciąży to nie pyta o to przez Internet, a robi sobie próbę ciążową (zestaw do nabycia w aptece) i już wie... Dotyczy to również Pani. Pozdrawiam RH