Częste oddawanie kału po wprowadzeniu nowych produktów do diety dziecka

WItam. Moja 6 m-czna córka robiła dotychczas jedną solidną kupkę dziennie. Zaczęliśmy urozmaicać jej dietę podając przez kilka dni pojedyńcze warzywa. Po kilku dniach po podaniu jej kalafiora, brokuła i soczku marchewkowego (wypiła naraz 100ml) kupki stały się mniejsze, rzadsze i robi je częściej (5-6 dziennie). Martwie się, że to rozwolnienie (nie potrafię stwierdzić). Kupki mają półpłynną konsystencję, koloru żółtego czasami pomarańczowego z niewielkimi grudkami. Czy to normalne?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej tak. Wynika to z modyfikacji diety. Polecam odstawić wprowadzone produkty i obserwować co dalej.