Częste oddawanie moczu a rezonans przysadki mózgowej

Witam od stycznia oddaję mocz po 30-35 razy dziennie. Endokrynolog zlecił rezonans przysadki mózgowej. Tutaj wynik: http://www.ufast.eu/pics/758313torbiel.jpg . Na sorze odesłali mnie 4 razy. Mam się leczyc w przychodni. Czy mogę mieć tez problem z nadnerczami? Po odstawieniu bromocornu prolaktyna rosnie. mialem USG brzucha ale nerki niby ok.Prolaktyna w grudniu wynosila 1190. Co mam robic? mam skierowanie do gdanska ale nie wiem kiedy dostane termin. pol roku mam czestomocze. wiadomosci tutaj s

Dobry wieczór,

Nie mam niestety dostępu do Pana wyniku MRI. Objawy o których Pan pisze świadczą z bardzo dużym prawdopodobieństwem o obecności moczówki prostej, której przyczyną jest patologia przysadki. Choroba ta wymaga leczenia analogiem wazopresyny - desmopresyną. Tak wysoka prolaktyna świadczy o obecnośći gruczolaka. Powinien Pan jak najszybciej skontaktować się z endokrynologiem celem dalszej diagnostyki i leczenia.
Wymaga Pan leczenia szpitalnego oraz pełnej diagnostyki przysadki.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz