Częste oddawanie moczu i bóle w dole brzucha

Od ponad roku mam problemy z częstym oddawaniem moczu. Chodzę do toalety co 15 minut co jest niezmiernie uciążliwe. Oprócz tego odczuwam ból w dole brzucha i notoryczne parcie na pechęrz. Dodam, że ostatnie badania moczu nie wykazały obecności żadnej bakterii. USG wykazało, że nerki i jelita są czyste, ale problem wciąż jest, cukier we krwi nie został wykryty. Czy jest możliwe, aby te objawy oznaczały coś innego niż zwykłą infekcję układu moczowego?

Lek. Tomasz Budlewski

Pani objawy świadczą o infekcji w drogach moczowych. Proszę powtórzyć badanie ogólne moczu i posiew z antybiogramem dbając o właściwe zebranie próbki moczu. Dokładne podmycie wodą (tylko), poranny mocz, środkowy strumień i jak najszybciej dostarczyć do laboratorium. Poza tym etiologia infekcji może być inna niż bakteryjna... Sugeruje wizytę u lekarza , ale najpierw powtórzyć badanie.