Częste oddawanie moczu i wynik USG jamy brzusznej

Witam , z racji kłopotów z częstym oddawaniem moczu , wąskim strumieniu , silnym osłabienie zrobiłem usg brzucha . Generalnie wszystko w normie poza "niewielkiego stopnia poszerzenie układu kielichowo-miedniczkowego nerki lewej. Wydatna bańkowata miedniczka przy nieposzerzonym moczowodzie wskazuje na zweżenie połączenia miedniczkowo-moczowego" Czy te odchylenia moze sie przekładać na moje problemy i jest wymagana wizyta u urologa , czy raczej szukać przyczyny np. bakterii . Pozdrawiam

Oczywiście warto byłoby zrobić badanie ogólne moczu i przy zmianach typu zapalnego posiew moczu z ewentualnym antybiogramem. Na pewno trzeba będzie jeszcze w tej sprawie skontaktować się jednak z urologiem i zapewne celem dokładnej oceny układu moczowego wykonać urografię lub/i TK układu moczowego. O odpowiednim postępowaniu zadecyduje urolog po bezpośrednim badaniu.