Częste oddawanie moczu od 2 miesięcy

Witam.Mam pytanie.A mianowicie od 2miesięcy bardzo często oddaję mocz.W dzień chodzę do toalety co godzinę- i tak powstrzymuję a wieczorem doslownie zanim usnę,idę z 10razy.Oddaje mocz w normalnych ilościach(nie jest to niewielka ilość).Jaka może być tego przyczyna?

Lek. Tomasz Budlewski

przyczyn może być wiele. proponuję udac sie do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie mozna coś więcej powiedzięć. sądze, że koneiczne jest badanie ogolne moczu oraz badania nerkowe z krwi