Częste oddawanie moczu po operacji krwiaka podtwardówkowego

Witam, mój mąż jest 4 miesiące po operacji dość dużego krwiaka podtwardówkowego,można powiedzieć ze doszedł do siebie w 90 procentach,jest jednak jeden problem oddaje często mocz,szczególnie nocą-wstaje czasem do 6 razy i nie jest to oddawanie jak przy prostacie małych ilości z trudem tylko sika dość dużo za każdym razem.Dzm nie przekracza 2 l,wypija mniej niż wydala,bad moczu w normie,widzę jak się męczy z tym wstawaniem w nocy,co robić?

Coś tu nie tak. Pisze Pani, że mąż oddaje duże ilości moczu a dzienna zboka ni przekracza 2l.
Należałoby zrobić badania w kierunku moczówki.