Częste oddawanie moczu u 4-latka

Mój 4-letni syn bardzo często robi siku; potrafi chodzić do łazienki co kilka minut czasami wydalając tylko kilka kropel. Podstawowe badanie moczu i posiew nic nie wykazały. Rok temu miał robione USG jamy brzusznej - wszystko było OK. Czy powinnam iść z nim natychmiast do urologa czy może to być przyczyna nerwowa (np. jakieś natręctwo?) Ten stan trwa gdzieś od połowy sierpnia, panie w przedszkolu regularnie o tym mnie informują. Dziękuję :)
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W pierwszej kolejności należy wykluczyć organiczne podłoże dolegliwości. W tym celu powinna Pani udać się z dzieckiem do specjalisty urologa. Jeśli specjalista wykluczy chorobowe podłoże dolegliwości to najprawdopodobniej objawy występują na tle psychogennym.