Częste oddawanie moczu w 9 tygodniu ciąży

Witam czy w 9 tygodniu ciąży częste oddawanie moczu jest reguła? Czy też zależy od tego ile dziennie spożywa się płynów? Im mniej się pije tym mniej się oddaje mocz w ciąży?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

z zasady podczas ciąży kobiety częściej potrzebują korzystać z toalety. Na pewno zależy to od ilości spożytych płynów. Jeśli nie towarzyszą temu inne objawy jak pieczenie to nie ma powodów do obaw.

Pozdrawiam.