Częste oddawanie moczu wieczorem i problemy ze stolcem

Witam mam pytanie od dłuższego czasu chodzę oddawać często mocz najbardziej to się nasila pod wieczór kiedy kładę się do łyżka to zaraz muszę iść do wc oddać mocz. Mam też problem z wypróżnianiem się kiedy chce się wyprożnić muszę silno przeć wtedy zaczyna boleć mię brzuch na dole po prawej stronie . Może mi ktoś powiedzieć z Państwa czy to są poważne objawy co to może znaczyć. Dodam że wyniki krwi i posiewu moczu mam dobre .

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczywiście są to objawy niepokojące, jednak w zaistniałej sytuacji gdy wyniki badań podstawowych są w normie wskazana jest konsultacja z internistą. Warto oznaczyć poziom glukozy we krwi.