Częste oddawanie moczu, zaparcia i suchość w ustach u 45-latka

Witam,mam 45 l i od roku często oddaje mocz.W ciągu doby chodzę do toalety 10-13 razy.Zasypiam 23 przed snem wizyta w toalecie, 2.30 kolejna i przed 6 następna.W dzień chodzenie do toalety uzależnione jest od ilości wypitych płynów.Mam tak, że jak wypije to po 15-20 min. jestem już w toalecie i po ok. 20-30 min. ponownie.Dodatkowo zaobserwowałem, że mam częste zaparcia i suche usta.Nie odczuwam bólu przy siusianiu, cukrzycy nie mam.Badania moczu OK. Badanie USG wykazało na obu nerkach torbiele.

Witam, proszę nie liczyć na próbę uzyskania informacji co do leczenia tych objawów z Poradni Internetowej. Sprawa wymaga osobistej konsultacji urologicznej. Przed nią proszę wykonać badanie ogólne moczu, posiew moczu oraz USG układu moczowego z oceną ilości zalegającego po mikcji moczu. Dodtakowo proszę założyć tzw. dzienniczek mikcji - w ciągu dwóch dni (roboczy i wolny od pracy) notować godzinę i ilość wypitych płynów oraz godzinę i ilość oddanego moczu - przez całe 2 doby, w dzień i w nocy (!). Z tym wszystkim udać się do urologa. Częste zaparcia i suchość w ustach - nie urolog, a lekarz domowy i/lub gastrolog. Pozdrawiam RH