Częste oddawanie moczy po laparoskopowym usunięciu mięśniaka

Dzień dobry mam takie pytanie ostatnio moja mama miała zabieg laparoskopowy usunięcia mięśniaka zabieg przebiegł pomyślnie. I jest obecnie w domu ale denerwuje się ponieważ często chodzi oddawać mocz a przed zabiegiem nie miała tego problemu. I moje pytanie brzmi czy to jest normalny objaw po takim zabiegu ??? z góry serdecznie dziękuje Pozdrawiam

Lek. Daniel Lewczak Urolog

Możliwe że miała założony cewnik pęcherzowy w trakcie zabiegu. Polecam zgłosić sie do lek rodzinnego