Częste oddawanie stolca i problemy w przybraniu na wadze

Mam taki problem z wypróżnianiem się. Mianowicie chodzi o to, że jestem szczupła i denerwuje mnie, że czasami np. częściej robię kupę niż raz dziennie. Usiłuję przytyć, a to wypróżnianie mam wrażenie nie pomaga mi w tym, wręcz przeciwnie wydaje mi się, że od tego chudnę.. Czasami się wypróżniam np. po zdenerwowaniu się na coś i wtedy robię sobie wyrzuty, że jakbym się nie zdenerwowała to bym nie zrobiła kupy i nie schudła. Wiem, że to nie jest normalne, dlatego pytam jak sobie z tym poradzić.

Witam Panią,

Rzeczywiście stres może nasilać częstotliwość wypróżnień a zarazem stres może powodować spadki wagi. Jednak nie zawsze częste wypróżnianie powoduje spadek wagi. nie musi mieć to związku z przemianą materii. Nie mniej jednak powinna się Pani skontaktować ze specjalistą i wykonać badania przewodu pokarmowego. Częste oddawanie stolca może być też powodem wielu chorób np. jelito drażliwe.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk