Częste oddawanie stolca, nadmierna potliwość w nocy i zaburzenia nastroju

Witam.mam takie objawy jak : w dniach mocbo stersujacych 5 krotbe oddawanie stolca dziennie.w dniach niej stredujacych do 2 stolcow.mocne pocenie rąk,ode pewnego czasu budze sie zlana potem w nocy.non stop nakrecam sie negatywnie.mimo wielu radosnych spraw w moim zyciu nie potrafie sie cieszyc ( np.otwarcie wlasnej (wymarzonej)firmy, wesele z kochajaca osoba za pol roku.wstaje ranoni nie widze sensu i wszystko jestbw szarych barwach.czy moge prosic o kilka slow co moze mi byc ?

Witam. Trudno powiedzieć co moze Pani być. diagnozę wystawia się widząc osobe i robi to psychiatra. Niemniej jednak ważne jest to, ze się Pani martwi, niepokoi. Zachecam do przemyślenia podjęcia psychoterapii.
Magdalena Brabec

Dzień Dobry,
trudno stawiać diagnozę bez kontekstu Pani sytuacji ( wywiadu). Gdyby podała Pani te objawy w zgłoszeniu na psychoterapię pracowałabym nad afektem czyli emocjami. W skrócie, zastrzegam że bardzo wstępnie, myślałabym o nerwicy. Notabene psychoterapia jest zwykle skuteczną metodą leczenia. Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka

Opisane objawy sugerują zaburzenia adaptacyjne, lękowe lub nerwicowe. Szczególnie, ze z Pani życiu jest dużo zmian- bardzo pozytywnych- jednak także nieco stresujących i wymagających inwestycji wielu zasobów (także psychologicznych). Zachęcałabym do konsultacji lekarskiej (celem wykluczenia ewentualnych zaburzeń somatycznych) i spotkanie z psychologiem, który pomoże sobie poradzić w tej sytuacji.