Częste parcie na stolec a podrażnienie odbytu

Witam, często mam wrażenie że chce mi się oddać stolca, siedzę na muszli spinam się i przewaznie nic nie wyjdzie, a jak podcieram odbyt papierem to właśnie wtedy zdarza się jasna rzadka krew na papierze.Przy luźnych stolcach krwi nie ma. bóli brzucha nie odczuwam, jedynie to uczucie jak by mi się chciało a tak na prawdę mi się nie chce. czasem właśnie przy mocnym parciu, stolca nie ma lub jest troszkę a na papierze czasem był śluz a czasem z odrobiną krwi.mozliwe jest podraznienie podcieraniem?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane krwawienie teoretycznie może być wynikiem hemoroidów. Tak naprawdę może być to jednak także wynik innych schorzeń. Zdecydowanie proszę nie bagatelizować objawów, tylko udać się do lekarza POZ lub specjalisty proktologa.