Częste parcie na stolec i uczucie niepełnego wypróżnienia

Witam. Od tygodnia męczy mnie pewna dolegliwość.To znaczy co jakiś czas,w ciągu dnia boli mnie brzuch i muszę wtedy iść szybko do toalety aby oddać stolec.Jednak będąc już w toalecie,oddaje go bardzo,bardzo mało (konsystencja dość rzadka) a potem pomimo tego,że chętnie bym się jeszcze wypróżniła (odczuwam nacisk na stolec) to jednak,nic nie mogę już więcej zrobić. Gdy wyjdę z toalety za jakieś 15-30 minut sytuacja się powtarza.Co mi dolega i jak to leczyć? Wymiotów brak.Jestem 31-letnią kobietą.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w celu postawienia diagnozy i zaproponowania ew. leczenia konieczne jest badanie lekarskie. Objawy mogą świadczyć zarówno o infekcji, jak i o bardziej poważnej chorobie.