Częste picie alkoholu przez narzeczonego

Witam Mam problem odnosnie mojego narzeczonego. Nie wiem czy to jest przejsciowe , ale wydaje mi sie ze nie. Otoz kiedy sie poznalismy nie mial problemow z piciem, ale kiedy czul sie zle zaczal pic, teraz musi wypic conajmniej jedno piwo dziennie a dzien zaczyna od espresso z whisky. W kazdy weekend jest pijany, czasem zdarza sie czesciej. Ostatnio obiecal mi ze przestanie tyle pic ale mowi ze nie zrezygnuje z piwa bo to lekki alkohol. Nie wiem czy to wstepna faza alkoholizmu i co robic.

Witam,
Wygląda na to, że Pani partner jest uzależniony od alkoholu. Niestety z Pani opisu wynika, że na razie jest w fazie zaprzeczania swoim problemom co oznacza że raczej jego motywacja do zmiany jest niska. Kiedy nie radzimy sobie z naszymi emocjami możemy wspomagać się alkoholem w celu znieczulenia bolesnych stanów. Ludzie w ten sposób próbują radzić sobie z lękiem, czy ogólnie stresem. Warto, aby pokazała Pani jak partner swoim zachowaniem nie tylko szkodzi sam sobie, ale tak na prawdę rani Panią. Nie da się być blisko, w szczęśliwym związku z kimś kto jest w praktycznie ciągłym stanie upojenia. Prowadzi to najcześciej do frustracji i utraty szacunku do partnera. Radziłabym postawić sprawę twardo i poprosić go aby zgłosił do terapeuty - chociażby aby skonsultował z kimś swoje uzależnienie tak, aby mógł usłyszeć obiektywne zdanie.
Pozdrawiam serdecznie,
Anna Mochnaczewska