Częste plamienia o nieprzyjemnym zapachu a wkładka wewnątrzmaciczna

Od 3,5 roku mam założoną wkładkę Mirenę i przez ten czas nic złego się nie działo. Co jakieś pół roku leczone infekcje. Regularnie się badam (cytologia II grupa). Od samego początku mam plamienia miesiączkowe, ale ostatnio pojawiły się częściej i o niezbyt przyjemnym zapachu. Czy to może być coś niebezpiecznego? Jestem zapisana do lekarza, dopiero na 17 lutego.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, obecne plamienia również mogą świadczyć o infekcji, mogą mieć także związek z zakażeniem założonej wkładki i wymagać jej wymiany - w razie nasilenia się dolegliwości, ew. wystąpienia gorączki wskazany jest pilny kontakt z ginekologiem.