Siniaki na ciele pojawiające się bez przyczyny

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące siniaków na ciele. Otóż często i bez przyczyny pojawiają mi się siniaki na ciele, co więcej, pojawiają się one na długo, pojedynczy siniak nie znika przez około tydzień. Najczęściej pojawiają się na takich miejscach jak uda, łydki czy przedramiona. Dlaczego tak się dzieje? Czy siniaki na ciele to oznaka jakiejś choroby? Zaznaczam, że nikt mnie nie bije, sama również nie pamiętam żebym uderzała się w miejsca, w których pojawiają się siniaki. No chyba że potrzebuję ledwie dotknięcia, żeby taki znak się pojawił. Sama nie wiem... Skąd biorą się siniaki na ciele jeśli nie od uderzenia? Czy siniaki na ciele to wczesna oznaka jakiejś choroby? Powinnam z tym skonsultować się z lekarzem, zrobić jakieś badania albo może przyjmować leki? Na początku to bagatelizowałam, ale teraz w sumie martwię się coraz bardziej. Proszę o odpowiedź.

Michał Springer

Witam, częste siniaczenie bez uchwytnej przyczyny może być objawem wielu chorób (zwłaszcza układu krwiotwórczego), lub stosowanych leków. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, celem zbadania i wykonania podstawowych badań laboratoryjnych. Pozdrawiam.