Częste potówki u rocznego dziecka

Witam, mój roczny synek bardzo często ma potówki (głównie na tułowiu). Dermatolog stwierdził, że przyczyną może być używanie balsamu więc go odstawiłam. Przez kilka dni skóra synka była bardzo ładna, wszystko się zgoiło. Niestety później stałą się bardzo sucha i szorstka (głównie na tułowiu i nogach) i nawet jednokrotne użycie balsamu spowodowało nawrót potówek. Czy mogę w takim razie kąpać dziecko w emoliencie? Czy nie spowoduje on wysypu potówek? A może kąpiel z dodatkiem lnu? Dziękuję

Milena Lubowicz

Proszę spróbować emolientu do kąpieli. Nie ma gwarancji, że nie będzie nawrotu potówek, dlatego radziłabym skorzystać z bezpłatnych próbek lub malutkich opakowań.
Pozdrawiam