Częste problemy ze sobą u 23-latki

Witam, mam 23 lata i od jakiegoś czasu problemy ze sobą. Bardzo szybko się denerwuję, wpadam w histerię, płacz, nie umiem sobie z tym poradzić. Zdarza się, że mam ataki strachu, paniki. Wymyślam niestworzone scenariusze ( a co by było gdyby...) Nie wiem, co dalej z tym zrobić. Jak powinnam się zachować w takiej sytuacji? Dodam, że to już weszło mi w nawyk, że muszę wszystko liczyć, i jak coś jest nie na swoim miejscu to muszę to poprawić, bo inaczej chyba oszaleje

Witam
Zaburzenia lękowe, w tym ataki paniki,
nie tylko dezorganizują życie ale też przynoszą
poczucie niepewności i zagubienia, ograniczają
niezależność, hamują aktywność społeczną
i utrudniają normalne funkcjonowanie
w społeczeństwie, zabierając tym samym
całą radość życia.
Zaburzeniom lękowym często towarzyszy
rozdrażnienie, napięcie psychiczne, znaczne
obniżenie nastroju, nieumiejętność odpoczywania…
Mogą też pojawić się problemy zdrowotne.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
choroby, ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
W szczególnych przypadkach możliwe są
konsultacje za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Warto byłoby wybrać się do psychoterapeuty, żeby zrozumieć mechanizm zachowań i nauczyć się żyć bardziej konstruktywnie. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam, proponuję konsultację z psychologiem, aby spokojnie zastanowić się nad źródłem niepokojących Panią objawów, co Panią denerwuje, w jakich sytuacjach, aby ustalić sposób radzenia sobie. Z tego co Pani napisała o swoich objawach, odczucie lęku, paniki, zamartwianie się, sugerują zaburzenia lękowe lub zaburzenia nastroju. Aby pomóc sobie, poza terapią, można zastosować trening relaksacyjny, relaks przez ruch (spacer), ćwiczenia fizyczne (uwolnienie endorfin - hormonu szczęścia), zadbać o sen aby zmniejszyć skutki stresu. Pozdrawiam serdecznie