Częste przeziębienia a zdrowa dieta

Mam 24 lata łapię często przeziębienia biorę pyłek kwiatowy i rzeczywiście pomaga, ale nie wiem co dalej, jakie badania mógłbym wykonać? poza tym chciałbym się dowiedzieć co konkretnie jeść aby być zdrowym? poproszę o przykład jakiejś taniej diety ? ważę 89kg przy wzroście 182cm mam nadwagę i chodzę na basen, jem głównie biały ser, pieczywo pełnoziarniste, owoce,warzywa,ale nie wiem jakie jeść warzywa w zimę możecie mi Szanowni Państwo coś doradzić, dziękuje.

Aby ocenić odporność należałoby wykonać badania: morfologia, OB, CRP, 25(OH)D3, doustny test obciążenia glukozą, badanie laryngologiczne, testy alergiczne. Aby zmniejszyć masę ciała należałoby zrezygnować z owoców i pieczywa, zacząć liczyć kalorie oraz zacząć się ruszać.